Ja runājam par reklāmas izvietojumu un to atkārtošanu (remārketingu), tam arī ir sava stratēģija un dažādi vērā ņemami “knifi”. Protams, viss atkarīgs no konkrētām vajadzībām, produkta vai pakalpojuma un mērķauditorijas. Šajā rakstā īsi ieskicēšu galveno algoritmu.

Par reklāmas izvietojumu (remārketingu)

Remārketinga nozīme dažādās mārketinga piltuves fāzēs ir atšķirīga. Fāzes iezīmē klienta pirkšanas ceļu no atpazīšanas līdz lojalitātei. Reklāmas atkārtošana ir pieļaujama, kā arī atkarībā no situācijas nepieciešama visās fāzēs, tomēr ne vienmēr tas ir gudrs ieguldījums. Tātad ko vēlams darīt katrā no fāzēm jeb 2x2:

Mārketinga piltuve izplešas un saraujas, ja pareizi to “pumpējam”

Jāņem vērā, ka katra fāze, dažādu apstākļu dēļ izplešas un saraujas, tādēļ īpaši svarīgi ir stratēģiski plānot reklāmas izvietojumu. Piedāvāju galvenos veidus un to raksturojumu. Grafikus veidoju pārspīlētus uzskatāmības dēļ. Piemēros attēlots pārspīlēts reklāmas izvietojums (tik bieži nebūtu saprātīgi), ko var pielāgot dažādiem medijiem, piemēram, radio, žurnāliem, avīzēm, sociālajiem tīkliem, kā arī ir dažādiem laika periodiem: nedēļai, vienam vai vairākiem mēnešiem, gadam utt. Viss atkarīgs no izvirzītā mērķa, kanāla un sasniedzamās auditorijas. 

Disko ritmos mirgojam / apstājamies

Šis izvietojuma veids ir piemērots tad, ja kampaņa sastāv no vairākiem sērijveida (vai arī neatkarīgiem) reklāmas materiāliem. Piemēram, nedēļu intensīvi “esam gaisā”, tad tikpat ilgi klusējam. Klienti nedēļu apdomā, pasapņo, atceras, aizmirst, tad atkal nāk jauns vilnis, bet jau citādāks. Interese ir, un atkārtojums lieliski palīdz aptvert jau iepriekš redzēto vai dzirdēto.

Esam kā ēna – nepārtrauktība

Radio formātā īpaši izteikts tā sauktajos “braucamajos laikos”. Reklāma skan tad, kad potenciālais klients ir ar visasāko uztveri. Šis izvietojums piemērots dažādu akciju, izpārdošanu un svētku laikā. Protams, kā jau minēju, viss atkarīgs no produkta vai pakalpojuma, kā arī izvirzītajiem mērķiem.

Pulsējam

Pavisam nepazūdam, bet vienmērīgos sirdspukstu ritmos esam klātesoši. Piemērots ilgtermiņa kampaņām, īpaši dažādām sabiedrisko attiecību kampaņām, mēģinot veidot, ietekmēt vai mainīt sabiedrības viedokli. Jāatceras, ka šī remārketinga gadījumā tā nedrīkstētu būt vienveidīga reklāma. Ideāls variants, ja tas ir interesants, bet stratēģisks satura mārketings. Televīzijas un radio reklāmās jau kampaņas vidū reklāma tiek saīsināta, lai nekristu klientiem uz nerviem. Saīsināšana kampaņas beigās var būt pat “drastiska”, atstājot logo un galveno atslēgas teikumu vai vārdus.

"Es slīdēju pa slidotavu" – slīdēšana

Šis izvietojums ir īpaši piemērots dažādiem pasākumiem – koncertiem, semināriem, konferencēm, kur vietu skaits ir ierobežots, bet biļetes ir jāizpārdod. Izvietojuma sākumā, kad grafiks ir intensīvs, tiek praktizētas biļetes par “agrā putniņa cenu”. Beigās parasti ir “pēdējā kurpju pāra” cena un attiecīga aktivitāte.

Bumba ar laika degli – uzsprāgšana

Ļoti piemērots noliktavu tīrīšanai, dažādām akcijām, arī sezonas izpārdošanai. Vairāki JDP Integrated Communications klienti gadiem praktizē šo remārketinga veidu ar veiksmīgiem rezultātiem. Zīmīgi, ka minētie klienti pārējā laikā klusē un viņiem tas strādā. Tas nebūt nenozīmē, ka jāklusē visiem. Viss atkarīgs no stratēģijas.

Kopsavilkumam svarīgākie aspekti – remārketings ir visefektīvākais  mārketinga piltuves aptveršanas, pirkuma un klientu saglabāšanas fāzē, izvēloties mērķtiecīgi pareizos komunikācijas kanālus un reklāmā ietverto saturu. Raksts videoslaidos 

Nepieciešama remārketinga stratēģija?    

Raksti:  jdp@jdpintegratedcomm.com

Seko tendencēm un aktualitātēm sociālajos medijos – JDP Integrated Communications, @jdpintegrated

 Patiesā cieņā

Jolanta Derkevica-Pilskunga, PhD

06.05.2020.