Ieteikums – konsekventi ievērot kārtību, proti, uzskaitījumam, svarīgiem faktiem, citai informācijai lietot viena veida emocijzīmes. Ziņu sadaļu galvenē šīs zīmes var kalpot kā mini virsraksti, kas sadaļas vizuāli atdala. Arī pats emocijzīmju izvietojums parasti ir stratēģisks, pārdomāts, piemēram, garus teksta blokus atdalot, tā saglabājot lasītāja uzmanību. Emocijzīmes var likt arī pie atslēgvārdiem, lai pievērstu uzmanību.
Tās var būt arī teksta sākumā un beigās. Piemēram, JDP Integrated Communications VIENMĒR ierakstus sāk ar cilvēka pēdiņām un trim īpašiem punktiem. Ieraksta beigās tiek likts vēl viens tāds punkts. Stratēģiski tieši šī izvēle saistīta ar aģentūrai raksturīgo unikālo pārdošanas punktu, kā arī saukli “Tavam klientam pa pēdām”, kas ir mini paziņojums par mūsu misiju. Klienti un sekotāji mūsu ierakstus pēc šīm pēdiņām atpazīst, jo tās ir visur, kur paužam viedokli.
Parasti klientiem iesakām izvēlēties trīs līdz piecas emocijzīmes, kur viena vai divas ir vienmēr lietojamās, kā arī papildus zīmes ir svētkiem, uzskaitījumam un svarīgai informācijai. Pie noteiktām rubrikām mēs vēl lietojam brūnu sirsniņu, kas arī ir saskaņota ar zīmola krāsām, un sadaļai “Noskatīts ceļojumos” esam izvēlējušies palmu. Nereti kaut ko pievienojam apsveikumiem, bet tas nav bieži. Tātad parasti aprobežojamies ar cilvēka pēdiņām, trim punktiem sākumā, vienu teksta beigās un brūnu sirsniņu. Tas arī viss – vairāk mums tiešām nevajag. Teksts nav jāsaraibina, lai neapgrūtinātu uztveri.
Klienti nereti izvēlas nelietot neko. Arī tā ir stratēģija. Tikai tad vienmēr iesakām padomāt, kā garos tekstus atdalīt ar atstarpēm vai citādi, jo mērķis tomēr ir tāds, lai cilvēks izlasa.
Ieteikums – emocijzīmes lietot taupīgi, proti, nepārspīlēt un izmantot tikai svarīgākajās vietās.