Geštalta pamatprincips ir pavisam vienkāršs, respektīvi, mūsu uztveri par veselumu var veidot neatkarīgi no tā daļām. Saliekot vairākas daļas kopā, ir iespēja iegūt citu dimensiju, skatījumu. Jau sen zināms fakts, ka cilvēki daudz labāk atceras redzēto, ja salīdzina ar dzirdēto vai lasīto. Reklāmas kampaņu mērķis ir piesaistīt klientu pirkumiem, tādēļ stratēģijas ir mērķtiecīgas, ievērojot arī geštalta principus, kuri izstrādāti jau pirms Otrā pasaules kara Vācijā. Šīs psiholoģiskās teorijas pamatlicēji ir Makss Vertheimers, Kurts Kofka un Volfgangs Kelers.
Iedomāsimies reklāmu! Saskaņā ar geštalta principiem atkarībā no skatītāja vecuma, fiziskā stāvokļa, emocionālā fona, sociālās klases un izglītības līmeņa, katrs cilvēks reklāmu kā modeli konkrētā informācijas stimulā uztvers un atpazīs kaut kādā mērā. Principā, ja kādas detaļas iztrūkst, reklāmu vajadzētu uztvert iespējami lielākai auditorijai. Pārzinot savu mērķauditoriju, var mēģināt noteikt tās kopējo uztveri pēc geštalta principiem un orientēt reklāmu uz tiem.
Pastāv desmit primāro geštalta principu, proti, vienkāršība, figūra un zeme, tuvums, līdzība, kopīgs liktenis, simetrija, nepārtrauktība, slēgšana, kopīgs reģions un elementu savienojums. Tajos var paredzēt mērķauditorijas redzes uztveri, tādējādi vizuālo vēstījumu padarot efektīvāku.