Jaunās izmaiņas ietekmēs sponsorēšanu un produktu izvietošanu. Tātad vairs nebūs tādu raidījumu, kurus atbalsta kāds noteikts reklāmdevējs. Šajā kontekstā diskutabls ir jautājums par tādu konkrētu personu piedalīšanos raidījumos, kuras “nejauši” pastāsta par produktu vai pakalpojumu. Ņemot vērā, ka mūsdienās zīmoli tiek vadīti un reklamēti arī ar personām, rodas loģisks jautājums, kas tas galu galā būs? Ja to nedrīkstēs saukt par reklāmu, vai tā būs atsauksme, rekomendācijas? Kas to kontrolēs? Kur būs robeža? Vai galu galā nepietrūks cilvēku, kurus (likumīgi) drīkstēs aicināt uz raidījumiem? Noteikti cietīs arī lielie pasākumi, kuriem ir piesaistīts kāds ģenerālsponsors. Tik daudz nezināmā un vajadzīgā.
Jāpiebilst, ka reklāma pilda ne tikai finansējuma, bet arī informācijas piegādes funkciju. Tā nodrošina tāda satura nokļūšanu pie auditorijām, kas ne vienmēr iekļūst ziņās. Turklāt reklāma pilda arī kādu paradoksālu funkciju – tā liek medijiem, arī sabiedriskajiem, ieklausīties skatītāju un klausītāju vēlmēs un ražot tādu produktu, kas rada reitingu jeb vienkāršāk sakot – to, ko grib redzēt daudzi cilvēki. Bez šādas nepieciešamības medijiem ir risks kļūt pārāk elitāriem un plašām auditorijām nesaprotamiem un tāliem. Tas galu galā samazina paša medija ietekmi un ļauj politiķiem vieglāk izrēķināties ar mediju vai vienkārši neņemt to vērā.
Ir nepieciešama sabiedrisko mediju infrastruktūras attīstība, multimediju platforma, mazākumtautību satura attīstīšana utt. Kā jau minējām, svarīgi ir arī jautājumi par žurnālistu profesionalitāti, ētiku un atbildību. Pagaidām robeža izskatās ļoti trausla.