Mārketingā reklāmas ar saturu “šodien tikai par 1,99 EUR, un atlaide spēkā tikai divas dienas”, ir nomainījis vesels galms. Karalis – saturs, un klientu iesaiste – karaliene. Vēl nesenā pagātnē uzņēmuma satura mārketinga veidošana netika uztverta par nopietnu biznesa dzinējspēku, bet tagad notiek pretējais – satura mārketings tiek pasludināts par karali, kas, poētiski runājot, savai karaļvalstij sola nest bagātīgus un laimīgus laikus. Liekas ļoti labi, vai ne?

Satura mārketinga pieeja un izvēle

Karali, ko tu sludini?

Personalizācija – karaļa labā roka

Satura mārketings mūsdienās ir personalizēts un mēģina uzrunāt savu klientu individuālā līmenī – izzināt vēlmes, piedāvāt interesējošo. Personalizēta satura priekšrocība dod arī priekšroku konkurences kontekstā. Viens no svarīgākajiem jautājumiem, uz kuru jāspēj atbildēt jebkuram satura radītājam: KMNT jeb “Kas man no tā?” Šis jautājums jāsaprot no ziņas saņēmēja skatpunkta. Jā, uzņēmumam ir jauns produkts ar rozā lenti un desmit pogām piecu vietā, bet kāds man kā lietotājam no tā labums? Ko man tas maina? Kā tas atvieglo manu dzīvi, un kuru problēmu tas man atrisina? Lai nenonāktu pie tā, ka uzņēmuma saturs nevienam nav tā īsti vajadzīgs, ir sākotnēji jādefinē auditorija, kas būs ziņas saņēmēji, un jāraksta tieši šai auditorijai.

Īkšķis ir viens no svarīgākajiem pirkstiem

Karaļa virtuve un IT puse

Jebkuram satura veidotājam vajadzētu izvēlēties un turēt kārtībā savu “virtuvi” jeb rūpēties, lai pagātnes, tagadnes un nākotnes saturs glabātos vienviet. Lielākas kompānijas noteikti jau ir pazīstamas ar satura vadības sistēmām jeb angliski pazīstamām kā Content Management Systems (CMS). To galvenā funkcija ir informāciju uzglabāt un publicēt. Piemēram, bildes. Ja esi viens satura veidotājs, tas var neradīt problēmas, bet, ja būsiet vairāki, ātri varat nonākt līdz neskaidrībai, kur ir jaunās bildes. Kur ir logo ar caurspīdīgo aizmuguri? Vai jaunāka produkta bilde ir ar nosaukumu final vai final final? Konsultāciju kompānija Gartner savā 2020.gada pētījumā par labākām ir atzinusi platformas Sitecore, Episerver, Adobe, Acquia, ar pirmajām divām strādā arī kompānija Accenture Latvia. Tās ir sarežģītas satura vadības sistēmas un piemērotas lielām kompānijām, ar liela apjoma komunikāciju. Savukārt, ja pārstāvi mazu uzņēmumu satura vadīšanai, tad, iespējams, izmanto Wordpress struktūru, kas noderēs arī kā satura uzglabāšanas vieta. Un, protams, Google Drive piedāvātie risinājumi, kuri noder gan informācijas uzglabāšanai, gan kopīgai apstrādei. Noteikti jāpiemin arī Canva kā karaļa radošais palīgs. Šajā vietnē vari iegūt daudz dažādu (tai skaitā bezmaksas) veidņu, lai veidotu sociālo mediju saturu, prezentācijas, plakātus un daudz, daudz ko citu.

Bērnībā visi gribējām būt princeses vai prinči - kā palielināt auditorijas iesaisti?

Veido saturu kopā ar savu mērķauditoriju, sadarbības partneriem, sekotājiem, lojālajiem vai potenciālajiem klientiem! Tas tikai palielinās efektivitāti, jo palīdzēs tavu zīmolu cilvēciskot. Veido kopīgus rakstus, video, raidierakstus, rosini būt aktīviem sociālo tīklu komentāru sadaļā! Principā, mēģini savu saturu atdzīvināt! Ja ir kāda rekomendācija vai atsauksme, padalies ar to savos sociālajos tīklos! Arī padalies ar šķietami svešu informāciju, piemēram, sava klienta vai sadarbības partnera produktu! Strādā arī influenceru iesaiste, bet, ja izvērtē stratēģiju un nosaka kritērijus. Saturā var iekļaut arī viktorīnas, testus, aptaujas, 360 grādu virtuālo realitāti, iespēju klientiem modelēt, piemēram, istabas jauno iekārtojumu utt., pēc iespējas vairāk nodrošinot iesaisti. Atcerēsimies, ka mūsu klienti ir cilvēki! Jā, tieši tā. Tāpēc viņiem ir vieglāk identificēties ar citiem cilvēkiem (citiem jūsu klientiem, sadarbības partneriem, viedokļu līderiem, influenceriem), un šāda satura veidošana var izrādīties ļoti veiksmīgs pagrieziens.

Vajag ātri, lēti un pēc stundas

Nesen kādā konferencē, stāstot par lielisku komunikācijas kampaņu rezultātiem, prezentētāja citiem cunftes meistariem teica:"Naudas nebija, tāpēc bijām spiesti domāt par unikāla satura radīšanu, ierobežotos finansiālos apstākļos." Visticamāk tev nav neierobežoti līdzekļi, lai pirktu daudz reklāmas dažādos medijos - tāpēc ieguvēji ir un būs oriģināla satura veidotāji. Raksts videoslaidos

Ja nepieciešams vairāk uzzināt par Accenture Latvia  Content Management Systems piedāvājumu, raksti – ieva.veidemane@accenture.com

JDP Integrated Communications piedāvā konsultācijas, stratēģijas, vadību, apmācību. Sazinies – kontakti

Seko tendencēm un aktualitātēm sociālajos medijos – JDP Integrated Communications, @jdpintegrated

Patiesā cieņā - 

Jolanta Derkevica-Pilskunga, PhD un Ieva Veidemane 

13.08.2020