Kā lietot, izveidot un vadīt # Facebook, Instagram, Twitter, Youtube un LinkedIn? Tāds ir šī raksta mērķis. Centos izveidot kontrolsarakstu vieglākai pārskatāmībai. Tēmturi jeb haštagi radušies 2007.gadā, un to izmantošana, sasniedzamība un efektivitāte ir tikai augusi.

Lai neizskatītos pēc iesācēja - tehniskie jautājumi

Kur slēpjas labākie #?

Vai vajag tāpēc, ka lieto kaimiņš?

#Instagram

#Facebook

#Twitter

#Youtube

#LinkedIn

#TikTok

Protams, līdzīgi kā citās mediju platformās, arī te mirkļbirkas palīdz lietotājiem kopīgot un atrast saturu, pievienoties sarunām par viņus interesējošām tēmām. TikTok lietotāji var arī veidot kopienas, izmantojot atsauces. Pateicoties tam, ka TikTok ir salīdzinoši jauns un vēl nav pārpludināts ar mirkļbirkām, sasniedzamība pagaidām ir daudz ātrāka. Arī TikTok mirkļbirka tiek izmantota apzinātā un stratēģiski mērķtiecīgā veidā. Vienas no populārākajām vispārīgajām ir #Tik Tok, #fyp, #loveyoutiktok, #TikTok, #video, #followforfollowback u.c. 

Katrai kategorijai ir savas populārākās mirkļbirkas, kas atšķirsies izglītojošam, smieklīgam, ar veselību, pārtiku vai deju saistītam saturam.  

Svarīgi papētīt, ko dara konkurenti, kā arī integrēt savas veidotās mirkļbirkas ar populārajām. Populāro mirkļbirku priekšrocība - tās meklē daudzi cilvēki, bet trūkums ir lielā konkurence. Izstrādā savas zīmola atsauces, lai palīdzētu sekotājiem tevi atrast! Par skaitu – jo vairāk, jo labāk, neierobežojot tikai vienu divas mirkļbirkas, jo katra no tām ir pakļauta citai mērķauditorijai. Ieteikums arī tomēr stratēģiski pārdomāt un nelietot tās bez seguma. TikTok mirkļbirku stratēģiska izmantošana var palīdzēt maksimāli izmantot šo platformu. 

Haštagus/Tēmturus vajadzētu lietot ne tikai sociālajās platformās, bet arī savās vides reklāmās, plakātos, uzlīmēs, uz suvenīriem, auto un citur, lai mudinātu cilvēkus tiešsaistē tevi meklēt. Raksts videofailos 

Ja vēlies mērķtiecīgi būvēt savu  haštagu stratēģiju,

Raksti: jdp@jdpintegratedcomm.com

Seko tendencēm un aktualitātēm sociālajos medijos – JDP Integrated Communications, @jdpintegrated

Patiesā cieņā - 

Jolanta Derkevica-Pilskunga, PhD

17.06.2020

Izmantotais avots ar vērtīgu papildu informācijušeit